ŞİRKET PROFİLİ

Han Reasürans ve Sigorta Brokerliği İstanbul ve Londra Lloyd’s tarafında çalışan profesyoneller tarafından kurulan ve müşterilerinin büyümesi ve başarısı için özel çözüm üreten bir Broker olmak amacıyla kurulmuştur.

Yönetim ekibimizin sektörde toplamda 80 yıldan fazla tecrübesi bulunmaktadır. Türkiye Hazine Müsteşarlığı tarafından reasürans ve sigorta alanlarında yetkilendirilen şirketimiz, hem Türkiye hem de uluslararası alanda müşterilerine hizmet vermektedir.

Han Broker sigorta piyasasını, sigortalı adına araştıran, birçok sigorta şirketi ve sigorta türü arasında sigortalı için en uygun seçimi bulan bir sigorta aracısıdır.

Han Broker çalıştığı şirketlere en büyük ve tanınmış uluslararası brokerlerin gücünde ve yeteneğinde hizmet vermeyi bir görev edinmiştir ve uzman kadrosu ile de bu başarısını her yıl arttırarak sürdürmektedir.

NEDEN HAN BROKER?

Sigorta Broker’i Hazine Müsteşarlığı’ndan sigorta ve reasürans için özel ruhsat alır. Sigorta Brokerinin, iş bilgisi ve itibarı bağımsız bir sigorta aracısı için gereken seviyede olmalıdır.

Diğer taraftan aracınızın uzmanlık dalı olmadığı takdirde son derece riskli durumlarla karşılaşmamanız adına Broker seçimi çok önemlidir. Han Reasürans ve Sigorta Brokerliği A.Ş. tüm bu hizmetleri tek elden gerçekleştirmek için müşterileri için çalışır.

Özellikle Türkiye’de sigortada nitelikli bilginin önemi hasar ve tazminat aşamasında ortaya çıkmaktadır. Poliçelerin dip notları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmayan ve iyi niyetine prim verilmediğini düşünen birçok sigortalı, sigorta aracısını veya sigorta şirketini değiştirmiş, hatta sigorta poliçelerini iptal ettirmiş ve sigorta sektörüne mesafeli duruma gelmiştir. Broker’in önemli bir işlevi de müşteriyi doğru bilgilendirme ve müşterinin iyi niyetini profesyonel bir anlatımla sigorta şirketine hissettirmektir.

Poliçe konusunda doğru bilgilendirme sadece ahlaki bir sorumluluk değil, aynı zamanda broker yönetmenliğince mesleki sorumluluk almalarını şart koşan resmi bir zorunluluktur.

Broker, hasar ve tazminat aşamasında da müşterileri için en yakın şekilde hareket eder, onun haklarını en adil şekilde alması için gereken çalışmaları yapar.

Tüm bu prensipleri kendisine ilke edinmiş Han Reasürans ve Sigorta Brokerlığı A.Ş. , iş ortağınız hassasiyeti ile risklerinizi uygun maliyet ve içeriklerle takip etmek için her daim yanınızda olacaktır.